Jezdecký klub Sviadnov
Zpět
Ohlédnutí za 52. ročníkem Bezručova poháru obce Sviadnov

Ohlédnutí za 52. ročníkem Bezručova poháru obce Sviadnov

Publikováno 24.7.2023

V sobotu 22.7.2023 se na kolbišti našeho klubu uskutečnil již 52. ročník Bezručova poháru obce Sviadnov. Soutěžilo se celý den a všechny závodní dvojice předvedly skvělé výkony. Startů ten den proběhlo celkem přes 150.

Začínalo se na hobby soutěžích na limitovaný čas 70 a 80 cm. V 70 cm zvítězila Žaneta Šárková s Argem. V 80 cm pak vítězství patřilo Nicol Zajíčkové a Čaiře. Pak už následovaly oficiální soutěže od ZM (90 cm) až do L** (120 cm). V ZM (90 cm) předvedli bezchybnou jízdu s nejrychlejším časem v rozeskakování Taťána Vlková a Mr Oliver Twist. Soutěž stupně Z (100 cm) byla opět na limitovaný čas a tomu se nejvíce přiblížila Viktorie Špuková a Flowe 3. Soutěž ZL byla s návazným rozeskakováním, kdy se čistě a nejrychleji povedlo zajet Karolíně Liďákové a Knock-Out VM.

Pomalu se blížíme k nejvyšším soutěžím tohoto dne a to L* (115 cm), což bylo dvoufázové skákání. V nejlepším čase a s čistým kontem zvítězila Jana Maludová s Quinsou. A na závěr závodního dne proběhla soutěž stupně L** (120 cm), což byla jednokolová soutěž s finále. Do finále se dostalo prvních 6 nejlepších v základním kole. Vítězkou se stala Tereza Bialoňová a Corleone s naprosto čistým kontem a nejlepším časem.

Tímto moc gratulujeme všem umístěným a velké poděkování patří také všem našim partnerům, bez kterých by nebylo možno tyto akce pořádat. Hlavními partnery závodu byli Obec Sviadnov, společnost Agrocar a Restaurace Ondráš.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.