Jezdecký klub Sviadnov
Zpět
Ohlédnutí za 50. ročníkem Bezručova poháru obce Sviadnov a XI. ročníkem Hobby šampionátu Sviadnov

Ohlédnutí za 50. ročníkem Bezručova poháru obce Sviadnov a XI. ročníkem Hobby šampionátu Sviadnov

Publikováno 1.8.2021

Víkend 24.-25. července patřil jezdeckým skokovým závodům na našem venkovním kolbišti.  Sobota byla věnována jubilejnímu 50. ročníku Bezručova poháru obce Sviadnov. Neděle byla ve znamení hobby soutěží v rámci XI. ročníku Hobby šampionátu Sviadnov 2021.

Sobotní soutěže odstartovaly v 9 hodin ráno a celkem jich bylo na programu sedm, přičemž hlavní soutěž dne 50. ročník BEZRUČOVA POHÁRU, na výšce překážek 125 cm, odstartovala na závěr sportovního odpoledne.

Celkem se na start poháru nastoupilo 12 dvojic, z toho 8 nejlepších postupovalo do finále. Pouze čtyři dvojice postoupily ze základních kola do finále s nulou. Tu se ve finále podařilo udržet však již jen dvěma dvojicím. Vítězství, s čistým kontem a rychlou jízdou, získal nakonec 
JAN ZWINGER s koněm ELEANOR 1 ze stáje Zwinger. Druhou bezchybnou dvojici, avšak s pomalejším časem, byla Ing. Ilona Kocurková s koněm GARELA Far startující za stáj GARELA Palkovice. Třetí místo, s jednou chybou ze základního kola, obsadil Pavel Holešovský s COCOA Girl ze stáje PHARLAP. Na čtvrtém místě skončil Marek Klus s koněm NIAL ze stáje M&M a pátou příčku obsadila domácí dvojice Hrůzek Vítězslav s Pajerem. Oba jezdci se zatížením jedné chyby z finále, avšak v pomalejších časech.


Vítěz 50. ročníku Bezručova poháru Jan Zwinger na koni ELEANOR 1, jehož dekoroval místostarosta obce Sviadnov Mgr. Adam Folvarčný.

Nedělní soutěže v rámci XI. ročníku HOBBY ŠAMPIONÁTU SVIADNOV byly rozděleny do čtyř kategorií, z nich každá kategorie měla dvě kola. Vítězem kategorie se vždy stala dvojice, která měla nejnižší počet trestných bodů z obou kol a nejlepší čas ve finále. 

Vítězkou NULTÉ KATEGORIE (na výškách 60 cm a 70 cm) se stala Natálie Mališová s koněm LILLY 4, z JK Vanilla. 
V BRONZOVÉ KATEGORII (80 cm a 90 cm) dosáhla nejlepšího výsledku Viola Visogladová s koněm ANGIE 4 z JK Opava Kateřinky. 
STŘÍBRNOU KATEGORII (90 cm a 100 cm) ovládl Jiří Drahoš s OSCARINOU z JK Gallop Moravia.
Prvenství ve ZLATÉ KATEGORII (100 cm a 110 cm) patřilo Michalovi Šedému s BARKANEM z JK Dřevěný dvůr Baška. 

Vítězství v SOUTĚŽI DRUŽSTEV patřilo dvojicím Nicol Večeřové s MAGICKEM, Tereze Pospíchalové s JILL a Michalu Šedému s BARKANEM.


Vítězné družstvo XI. ročníku HOBBY ŠAMPIONÁTU SVIADNOV, které dekoruje rozhodčí KATEŘINA KRHUTOVÁ a hlavní rozhodčí závodů RICHARD BAUER.

VŠEM VÍTĚZŮM i dalším umístěným moc gratulujeme a těšíme se na vás všechny zase v roce 2022. Tentokrát při příležitosti 51. ročníku BEZRUČOVA POHÁRU obce SVIADNOV a XII. ročníku HOBBY ŠAMPIONÁTU SVIADNOV.

Na závěr patří také velké poděkování všem našim partnerům a sponzorům, bez kterých by to zkrátka nešlo.


Speciální poděkování patří manželům Vévodovým a jejich galanterii NATALE z Frýdlantu nad Ostravicí. Ti nám věnovali pro vítěze soutěží a všechny finalisty Bezručova poháru floty z jejich dílny. 

 
Stuhy pro vítěze kategorie družstev XI. ročníku HOBBY ŠAMPIONÁTU SVIADNOV.


Stuhy pro finalisty 50. ročníku Bezručova poháru obce Sviadnov.Líbil se vám článek? Sdílejte jej.